Vigantičtí rytíři

17.06.2022 16:20

Ano, je to skutečně tak. V naší obci žije od pátku 10. června devět novodobých rytířů. Přesněji 5 rytířů a 4 rytířky. Zdá se Vám to nemožné a chcete další vysvětlení? Tady je. V pátek 10. června navštívili žáci první třídy Základní školy ve Viganticích se svými učitelkami místní knihovnu, kde je čekalo příjemné překvapení. Byli pasováni na rytíře krásného slova, tedy na opravdové čtenáře. Tento ceremoniál připravila paní knihovnice ve spolupráci s pracovníky rožnovské knihovny. Nejprve shlédli kouzelnou pohádku o skřítku Dubákovi, kterou pro ně připravili paní Vinklerová a pan Zajíc. Poté dětem vysvětlili, kdo je to rytíř krásného slova a co je to pasování. Děti úžasně spolupracovaly a správně reagovaly na každou otázku. Nakonec pronesly slavnostní slib a byly jednotlivě pasovány na rytířky a rytíře a odměněny knihou, průkazkou čtenáře a malou sladkostí. Ještě před odchodem si prohlédly knihovnu a někteří si odnesli první vypůjčené knihy. Tak našim malým rytířům držme palce, ať jim krásný vztah ke knihám vydrží co nejdéle!