Plán besed v knihovně, zasedací místnosti i v v přírodě v obci Vigantice, leden - duben 2019

03.01.2019 09:33

Čtvrtek 24. ledna | 17.00 | zasedací místnost OÚ Vigantice

BOLÍVIE OČIMA DOBROVOLNÍKA
Cestopisná beseda se Stanislavem Kuchaříkem.
Nahlédneme do obyčejného života usedlíků, do divoké přírody a v neposlední řadě se letmo seznámíme s méně obvyklými pracovními postupy na zdejších staveništích.Cestování v rámci dobrovolnické pomoci při stavbě křesťanského vzdělávacího střediska v Chochabambě.

Čtvrtek 14. února / 17.00 / místní knihovna OÚ Vigantice

JAKÝ BUDE ROK 2019

Beseda s astrologem a numerologem Jiřím Kubjákem.

Dozvíme se, jaký bude charakter roku 2019 a co nám tento rok nabízí jako lidstvu. Pomoci jednoduchého výpočtu zjistíme, co rok 2019 přinese každému účastníkovi besedy zvlášť. Porozumíme koloběhu i charakteru čísel a hvězd.

Čtvrtek 28. února / 17.00 / místní knihovna OÚ Vigantice

SVETLO JE AJ ZA OPONOU

Beseda s Mariannou Machalovou, sochařkou, která tvoří, aniž by viděla. Beseda o knize Kataríny Kopcsányi, která vypráví příběh mimořádné ženy, která měla všechny předpoklady nikdy se nestát tou, kterou je….

Čtvrtek 14. března / 17.00 / zasedací místnost OÚ Vigantice

OSVOBOZENÍ ROŽNOVSKA A OKOLNÍCH OBCÍ

Beseda s profesorem Milanem Hambálkem o tom, jak to vypadalo v době 2. světové války u nás na Valašsku, doplněné vyprávěním a fotografiemi.

Čtvrtek 28. 3. / 17.00 / zasedací místnost OÚ Vigantice

JAK BOLÍ ULTRATRAIL
Beseda s Mariií Zelenou nejen o horském běhu na dlouhé vzdálenosti.

Čtvrtek 11. 4. / 17.00 / zasedací místnost OÚ Vigantice

Zuzana Maléřová

Beseda se spisovatelkou, kterou také známe z televizních a rozhlasových pořadů.

Středa 24. 4./ beseda venku-zahrada za OÚ Vigantice

KDO MÁ RÁD PSY, MÁ RÁD LIDI

Pro milovníky psů je připravena přednáška s praktickými ukázkami výchova, držení a výcvik pejska. Přednáší pan Miloš Kašpar, světově úspěšný majitel chovatelské stanice Rosmery,  založené r. 1972.