PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

25.06.2018 12:05

21.června proběhlo v knihovně pasování prvňáčků na čtenáře knihovny. Paní učitelka přivedla do knihovny pět dětí z první třídy, aby se hravou formou zapojily mezi čtenáře.

Knihovnice z rožnovské knihovny jim předvedly scénku z pohádky Josefa Čapka: Jak pejsek s kočičkou pekli dort. Pak zase děti předvedly jak už umí číst. Když jsme se přesvědčily, že číst už umí, mohly se stát čtenáři naší knihovny. Po složení slibu, že si budou knih vážit a budou s nimi zacházet slušně, každý z nich poklekl, přijal poklepání na rameno, a dostal legitimaci čtenáře, knížku Bráchova bota od Evelíny Koubové a nějakou sladkost. Pak si ještě někteří vypůjčili knížku z knihovny a noví čtenáři se vrátili do školy.