Nové knihy

06.12.2016 16:42

Frederik Backman  -  MUŽ  JMÉNEM OVE

   Ovemu je 59 let. Zemřela mu žena, poslali ho do důchodu a on má jediné přání - zemřít, aby se opět setkal se svou ženou. To se mu ovšem nedaří,  protože každý pokus mu někdo překazí. Román o starém svérázném vzteklounovi humorně ztvárňuje řadu situací, které jsou nám důvěrně  známé. Je to kniha, jež má svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i o naší době.

 

Garth  Stein  -  ZÁBLESK  SVĚTLA

    Léto roku 1990. Jones Riddell přivádí svého syna Trevora do domu Riddellových, monumentálního sídla vypínajícího se na rozlehlém pozemku nad Pugetovým zálivem u Siettlu, jehož výstavbě padl za oběť nádherný les. Jones sem přichází s jediným cílem - přesvědčit svého starého otce, aby dům prodal. Záhadný a trochu strašidelný dům je plný tajemství a tak Trevor při zkoumání tajných schodišť a podzemních katakomb narazí na ducha, který má s domem své plány - přírodě vrátit to, oč byla obrána.

 

Kate Mortonová  -  DŮM  U  JEZERA

   Když Grace ve čtrnácti letech poprve vchází do impozantního šlechtického sídla Riverton, netuší, že její život se v několika málo letech obrátí naruby. Rozlehlý dům, v němž jako čerstvá služka nastupuje do služby, ukrývá záhady předchozích generací, které tudy prošly v minulém století, spletité předivo vztahů mezi panstvem a služebnictvem, tradiční šlechtou a novodobými zbohatlíky. Příběh se odehrává na pozadí převratných bouřlivých časů po 1. světové válce.

 

Marko Hautala  -  BÁBA  MOTYKA

   Po generace si mládež z jednoho zastrčeného předměstí na severu Finska předává hrůzostrašnou legendu o bábě Motyce. Má černý jazyk, kdo o ní promluví, toho čeká smrt. Je to jen historka, krutá tradice mezi místními dětmi? Proč ale z města mizí lidé beze stop?  A co se vlastně děje v opuštěné vile na ostrově, kam nikdo nesmí?