Nové knihy

01.06.2016 19:51
Gilly Macmillanová - SPÁLENÁ OBLOHA

Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo? Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně. Ubíhají minuty, hodiny, dny...neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se věřit Rachel?

 

Sascha Arango - PRAVDA A JINÉ LŽI

Henry je úspěšný spisovatel. Elegantní, velkorysý a nebezpečný muž. Vede příjemný život - dokud mu jeho milenka nesdělí, že s ním čeká dítě. Je načase přiznat se své ženě, ale musí jí opravdu říci všechno? Mnohem jednodušší je odklidit milenku z cesty. A právě při tom se Henrymu přihodí fatální nehoda. Příběh muže, který se ocitl na kraji propasti. Dosud se mu vždy dařilo unikat důsledkům svých činů - ale jednou zajde příliš daleko..

 

 Doerr Anthony - JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME

Marie- Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříž. Život ji však postaví před těžkou zkoušku, když v ranném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že ji čekají další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout. Je možné najít klidné místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když Mariín otec nese nebezpečné tajemství? V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje jej věda, technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend - stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligrnce, se nakonec při pátrání po odbojářích dostává i do Saint-Malo. A blíží se chvíle osudového setkání..... 

 

  Knight Renée - DOKONALÝ CIZINEC

Známé dokumentaristce Catherine se zničehonic na nočním stolku objeví záhadný román s názvem Dokonalý cizinec. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jakoby se rázem propadla do zlého snu. Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství - tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přece mrtvý. Zbývá jediné - vypátrat pravého autora knihy a dokázat, co se ten den opravdu stalo.

 

  Kearsleyová Susanna - ZIMNÍ  MOŘE

Úspěšná spisovatelka se vydává do Skotska, aby tam napsala historický román o jakobitském povstání. Hrad Slains, kde se děj její knihy má odehrávat,ji zvláštně přitahuje, její postavy jako by tam ožívaly. Když na stránky románu vstoupí Sofie, její dávný předek, začne mezi řádky prosvítat zapomenutý příběh o zradě a spiknutí.

 

  Kearsleyová Susanna - MARIANA

Poutavý román o osudech dvou žen, které se i přes propast času neoddělitelně spojily. Když se Julia přestěhuje do starobylého domu, tuší, že za tím nebyla jen náhoda. Místní obyvatelé jsou milí,  přátelští, ale pod povrchem obyčejného života ve starém domě cítí přítomnost dávné, zapomenuté tragedie. Brzy se dozví, že před třemi sty lety v domě žila dívka Mariana, jejíž osud je podivně spjatý s jejím....